אחרי שסקרנו את החידושים הבולטים בפוטושופ, האחות הגדולה והנחשבת, הגיע הזמן לבדוק מה קורה עם האחות הקטנה והסימפטית, אילוסטרייטור. אז מסתבר שהיא לא נשארת מאחור, והיא מתהדרת בכמה פיצ’רים חדשים וחביבים.

הנה לפניכם חמשת החידושים המסעירים ביותר באילוסטרייטור, גרסת 2020.

 

1. תיקון מהיר של מסלולים

כדי לשפר מסלולים בעלי מספר נקודות רב מדי, או שאינם מדויקים מספיק, מציעה אילוסטרייטור 2 אופציות עיקריות: שימוש נקודתי בכלי ה-Smooth או עריכה כוללת של המסלול באמצעות הפקודה Simplify.

בגרסה החדשה החליטו באדובי לעשות Simplify לפקודת Simplify, והיא אכן נפתחת בגרסה קטנה ומצומצמת.

במידה שאתם מעוניינים לחזור לחלון המלא והשלם, ניתן ללחוץ על האייקון More Options (דמות של 3 נקודות).

 

2. בדיקת איות אוטומטית

כמו תוכנות עיבוד תמלילים (Word) או עימוד (InDesign), גם באילוסטרייטור ניתן לבצע בדיקת איות אוטומטית (קליק ימני על המלל ובחירה באפשרות Spelling>Auto Spelling). אז היזהרו מגלים אדומים ומסולסלים…

 

3. שמירה אוטומטית ברקע

אילוסטרייטור מבצעת שמירה אוטומטית ברקע (וייצוא), כך שאפשר להמשיך לעבוד גם בעת השמירה של הקובץ. בזמן השמירה ניתן ללחוץ על כפתור Check Progress לבדיקת התקדמות השמירה ואף לבטל אותה, במידת הצורך (לחיצה על אייקון ה-X).

 

4. ביצועים משופרים ביצירת אפקטים

יצירת אפקטים פיקסליים (Drop Shadow, Inner Shadow, Outer Glow, Inner Glow, Feather) הן פעולות שתמיד דרשו מאילוסטרייטור משאבים רבים. בגרסה הנוכחית שופר מנוע האפקטים והן מתבצעות במהירות רבה מתמיד. ניסינו ונהנינו.

 

5. פניות קהל נענו בהצלחה

טופלו פניות רבות של משתמשי אדובי לגבי באגים ותקלות בנושאי מלל, מעברי צבעים, כלי עבודה ועוד, והתוכנה (אמורה להיות) יציבה מתמיד.

 

ומי הבאה בתור? אינדיזיין. כמובן.

 

 

מאמר קודםהמשרות השוות של השבוע 12.11
מאמר הבאאז מה חדש באינדיזיין 2020?
דקל מועלם, מרצה של תוכנות אדובי (Adobe) זה כ-20 שנה. מומחה ומרצה מוסמך של אדובי לפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כמו כן מדריך עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב לסמארטפונים, אינדיזיין אינטראקטיבי, לייטרום ועוד. שותף לכתיבה של למעלה מעשרה ספרי הדרכה בתחומי עיצוב האתרים והגרפיקה הממוחשבת. לאחרונה הוציא לאור בשיתוף עם הצלם תומר יפה את הספר: "ספר פוטושופ בעברית".
תגובות פייסבוק

הערה 1

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here