בשעה טובה הגענו לצלע השלישית של בית אדובי, הצלע המיושבת והרצינית – גברת אינדיזיין. כמו תמיד, אינדיזיין משאירה את הזיקוקים והקונפטי לאחיותיה השובבות, ומתרכזת בחידושים יעילים עבור המשתמש הנאמן.

אז הנה לפניכם חמשת החידושים המסעירים ביותר באינדיזיין, גרסת 2020.

 

1. קווים מפרידים בין טורים
סוף כל סוף אפשר לנשום לרווחה. החידוש שכל משתמש אינדיזיין חיכה לו – האפשרות הכל כך מתבקשת ליצור קווים מפרידים בין טורים. איפה הייתם עד היום?

 

2. ייבוא קובצי SVG
אינדיזיין מצטרפת למהפכה שחולל קובץ הפלאים הווקטורי SVG ששינה את עולם העיצוב הדיגיטלי. הוא אמנם עדיין לא ניתן לעריכה כמו בתוכנות כמו Figma או אילוסטרייטור, אך הוא שומר על היכולת להגדיל את הקובץ, ללא הגבלה.

 

3. תמיכה ב-Variable Fonts
אז אחרי אילוסטרייטור, גם אינדיזיין מאפשרת תמיכה בגופנים מסוג Variable Fonts. למי שלא מכיר עדיין: מדובר בגופנים בפורמט OTF שמאפשרים שינוי דינאמי במשקל הגופן ולעתים אף בהטיה שלו וברוחב האות.

 

4. כיוון חיפוש- הרוורס זז..

ביצעתם בדיקת איות ופספסתם מילה? בעזרת הכפתורים החדשים בחלון האיות (Backward ו-Forward) ניתן לשלוט בכיוון החיפוש.

 

5. חיפוש תמונות דומות

פיצ’ר לא לגמרי חדש, אך מאד משופר שמאפשר לכם למצוא תמונות דומות לתמונה שסימנתם, וכעת לא רק בספריות המשותפות, אלא במסמך כולו. קליק ימני על התמונה, Find Similar Images ואתם שם.

האמת? זה לא פחות מגאוני.

 

 

 

 

 

מאמר קודםאז מה חדש באילוסטרייטור 2020?
מאמר הבאהמשרות השוות של השבוע 24.11
דקל מועלם, מרצה של תוכנות אדובי (Adobe) זה כ-20 שנה. מומחה ומרצה מוסמך של אדובי לפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כמו כן מדריך עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב לסמארטפונים, אינדיזיין אינטראקטיבי, לייטרום ועוד. שותף לכתיבה של למעלה מעשרה ספרי הדרכה בתחומי עיצוב האתרים והגרפיקה הממוחשבת. לאחרונה הוציא לאור בשיתוף עם הצלם תומר יפה את הספר: "ספר פוטושופ בעברית".
תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here