אז הנה מגיעה לה התקופה הזו בשנה, הסטודנטים מתחילים עוד שנת לימודים, עוד מערכת בחירות מתקרבת ואדובי משחררת את הגרסה השנתית לתוכנות שלה. לרגל המאורע המרגש, נתחיל בסדרת כתבות על החידושים בתוכנות המובילות של החברה, ובמה טבעי יותר להתחיל, אם לא בפוטושופ?

אז הנה לפניכם חמשת החידושים המסעירים ביותר בגרסת 2020.

 

1. תיקיות צבעים

סוף כל סוף. ניהול Presets בפוטושופ לא תמיד היה הדבר הכי אינטואיטיבי שיש, והנה סוף סוף צעד בכיוון הנכון. בלחיצת כפתור אחת ניתן ליצור תיקיה ולמקם בה את הצבעים הרצויים. שימו לב לדבר חשוב – כל ניהול הספריות עבר לתוך הספריות עצמן, כך שלא תמצאו אותן בחלון Preset Manager. במילים פשוטות יותר: תוכלו לסמן, למחוק ולשמור צבעים דרך חלון Swatches עצמו.

באותו אופן ניתן לסמן את הצבעים הרצויים ובלחיצת כפתור על אייקון התיקיה, למקם אותם בתיקיה הרצויה.

 

2. Select Subject Tool

הגרסה הקודמת של פוטושופ הציגה בפנינו את טכנולוגית הבחירה האוטומטית המדהימה, באמצעות הפקודה Select>Subject, שאפשרה בחירה סופר-מהירה של אובייקטים בתמונות בעלות רקע אחיד, הפרדה בין דמות לרקע, קונטרסט גבוה בין חלקי התמונה או עומק שדה משתנה.

ראו כי טוב באדובי והוסיפו כלי בעל אותה טכנולוגיה ושם (ניתן למצוא אותו לצד Quick Selection Tool וה-Magic Wand הוותיק).

בעזרת הקפה כללית סביב הדמות הרצויה (מלבן או לאסו), פוטושופ יבודד את הדמות הרצויה מיתר התמונה (יתרונו היחסי של הכלי על פני הפקודה) ויאפשר בחירה מהירה שלו.

 

3. חלון Properties משופר

כאחיותיה, אילוסטרייטור ואינדיזיין, גם פוטושופ מתהדרת בחלון Properties משופר ומשודרג שכולל אפשרויות מהירות ליישור שכבות, הצגת סרגלים ורשתות, עריכת מסכות מתקדמת ועוד.

 

4. Drag & Drop Presets

כבר הזכרנו את התיקיות בחלון Swatches, וכהמשך ישיר לשדרוג החלון, פוטושופ יכולה כעת לאפשר גרירה מהירה של Presets מהחלון ישר לתמונה.

אה, כן, ויש חלון Patterns סוף סוף… (שאפילו כולל כמה Patterns סבירים לשם שינוי).

 

5. Warp Layers משופר

פקודת Warp עברה מיני שדרוג בעצמה, כולל האפשרות להשתמש ברשתות מוכנות או לפצל את הרשת (אופקית או אנכית, באמצעות לחיצה על איזור השינוי). מה שמאפשר עריכה מותאמת אישית של האובייקט ועיוות גמיש יותר.

 

בשבוע הבא נחזור עם חידושים בתוכנות מובילות אחרות של אדובי. Stay Tuned.

 

 

 

 

מאמר קודםסדנאות חדשות בסנאפ
מאמר הבאהמשרות השוות של השבוע 12.11
דקל מועלם, מרצה של תוכנות אדובי (Adobe) זה כ-20 שנה. מומחה ומרצה מוסמך של אדובי לפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כמו כן מדריך עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב לסמארטפונים, אינדיזיין אינטראקטיבי, לייטרום ועוד. שותף לכתיבה של למעלה מעשרה ספרי הדרכה בתחומי עיצוב האתרים והגרפיקה הממוחשבת. לאחרונה הוציא לאור בשיתוף עם הצלם תומר יפה את הספר: "ספר פוטושופ בעברית".
תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here