מי לא מכיר את Freepik? לכל חובבי ההיסטוריה שבינינו, הנה תקציר הפרקים הקודמים:

2010. אלחנדרו ופבלו בלנס, צמד אחים ממלגה ספרד. מעצב גרפי וצלם, מנסים להתפרנס בכבוד.
אלחנדרו שם לב שהוא מבזבז כל יום המון זמן על על יצירת אייקונים ועיצובים וקטוריים פשוטים, שהיו יכולים להתאים להרבה פרוייקטים. גם של מעצבים אחרים.
אחרי שחרש את האינטרנט ולא מצא מאגר של קבצים וקטוריים שעשויים להתאים לצרכיו, הוא החליט להקים אחד בעצמו.
בעזרת אחיו הצלם, פבלו, וקומץ חברים עם ידע בשיווק אלחנדרו הקים חברה קטנה.

בשלב הראשון הם הציעו אייקונים וקטורים, סילואטות וצילומים פשוטים שהיו זמינים להורדה בחינם, בתמורה לקרדיט לאתר.
החברה תפסה תאוצה והיום, כמעט 8 שנים לאחר מכן, החברה מונה כ-100 מעצבים גרפים היושבים במשרדים במלגה ומעצבים לנו דברים מגניבים.
מאז תחילת הפעילות של האתר ועד כתיבת השורה הזו – הורדו מהאתר 1,513,234,407 קבצים. לא מאמינים? ניתן לעקוב אחרי ההורדות כאן.

אז מה עוד אפשר לעשות ב-Freepik, חוץ מלהוריד ו/או לקנות עיצובים וקטוריים?

הנה ארבע הצעות שיעזרו לכם למקסם את החוויה הפריפיקית שלכם:

1. למכור את העיצובים שלכם!

פריפיק מגייסת מעצבים מכל רחבי העולם. אמנם לא חייבים לעבור לגור במלגה ואפילו לא צריך לדעת לדבר בספרדית, אבל תנאי הקבלה לא כל כך פשוטים.

כדי להתקבל לצוות המעצבים צריך לענות על מבחן שאלות. רוב השאלות במבחן הן שאלות טכניות על העבודה באילוסטרייטור. בנוסף, המעצב צריך לשלוח עבודה על פי נושא, כדי להראות את סגנונו הייחודי. על בסיס הדברים האלו, ניתן להתקבל לאחת המחלקות – עיצוב אילוסטרציות, עיצוב אייקונים, צילום ווידיאו ועוד.

לכל מחלקה יש ארט דיירקטור המחלק לפחות 10 מטלות שבועיות וכמה מטלות חודשיות. כדי להישאר במאגר המעצבים, עובדים תחת עינו הפקוחה של הארט. זמני העבודה נתונים להחלטת המעצב אבל מצפים לעיצובים בזמנים קצרים, תוצאות ברמה גבוהה וכמובן שהעיצובים יהיו אקסקלוסיביים לפריפיק.

נשמע עמוס? מזל ששבוע העבודה מתחיל רק ביום שני…

התשלום מתבצע על פי איכות העבודה. יש צוות טסטרים שבודק את העבודה ולפי זה נקבע התשלום למעצב. עיצוב שנבחר לעלות לאתר יהיה פתוח לכל המשתמשים ולכן בכל פעם שמישהו יוריד את העיצוב – המעצב מקבל תמלוגים סמליים.
מעצבים שמעוניינים למכור עיצובים לפריפיק יכולים לעשות זאת כאן.

2.להשתתף בתחרויות עיצוב

פעם בחודש מתקיימת תחרות עיצוב עם פרס משתנה (לרוב הפרס הוא מנוי פרימיום שנתי שמאפשר הורדת קבצים לשימוש מסחרי ללא מתן קרדיט).

התחרויות נפתחות ב-12 בלילה שעון ספרד (1 בלילה שעון ישראל) נמשכות בדרך כלל 24 שעות.
התחרות האחרונה התקיימה בדצמבר. בתחרות התבקשו מעצבים לשלוח עיצוב ייחודי לכרטיס ברכה לקראת החג השמח והמושלג – קריסמס.
לטענת פריפיק, או אולי בגלל אווירת החג, הם לא הצליחו לבחור את העיצוב הזוכה, ולכן בחרו עשרה עיצובים וחילקו עשרה מנויים!
התחרויות מתקיימות דרך האתר ודרך הפייסבוק.

כדי להתעדכן בתחרויות הבאות, כדאי להרשם לניוזלטר או לעקוב בפייסבוק.

3. לשמור סגנונות ומעצבים אהובים

כולנו יודעים שאין היום פרטיות ברשת (וזה נושא לכתבה אחרת). גם פריפיק שומרים עלינו מידע על סמך ההורדות והחיפושים שלנו, אבל לפני שנלחצים מזה שמישהו בספרד יודע שאתם מכורים לגרדיאנטים, כדאי לדעת שפריפיק משתמשת במידע כדי לקצר לנו את זמן החיפוש באתר, והסיכוי שנקבל בתוצאות החיפוש עיצובים וקטורים בשחור-לבן קטן יותר.
זאת הסיבה שתוצאות שונות מתקבלות אצל משתמשים שונים.

יש לנו אפשרות לשלוט על תוצאות החיפושים באמצעות לשוניות באיזור האישי. ניתן לעקוב אחרי יוצרים מועדפים ולשמור עיצובים בסגנונות אהובים, כאלו שמדגדגים את כפתור ההורדה אבל לא צריכים אותם ממש עכשיו.
נמאס לכם מסגנון מסוים ופריפיק מציע לכם אותו כל הזמן? תורידו מהמועדפים, תסירו את הלב מהעיצוב.
גם אצל פריפיק, רחוק מהלב זה רחוק מהעין.

 

4. לקבל הנחות ועיצובים חינמיים באתרים נוספים

לפריפיק יש מספר אתרים מקושרים, והם דואגים לצ׳פר את המשתמשים הקבועים שלהם בקופוני הנחה ובמוצרים חינמיים. בין האתרים שמקושרים לפריפיק תוכלו למצוא את:

●      Flaticon – אתר האייקונים הוקטורי מספר אחד. האתר מאפשר לחפש ולשמור אייקונים דרך קבוצות הנקראות collections. באתר מאגר עצום של אייקונים וההורדה מהאתר פתוחה לכל הפורמטים. לבעלי חשבון פעיל בפריפיק יש הטבות חודשיות משתנות.

●       Tutpad – אתר של מדריכים וקורסים למתקדמים
האתר פתוח למעצבים מכל העולם שיכולים להשתמש בחומר על מנת ללמוד נושאים ספציפיים תוך כדי עבודה. האתר מחולק לפי קורסים, מדריכים ופרוייקטים להשראה. חלקם הגדול של הטוטוריאלים והקורסים הוא בתשלום אך יש גם הרבה חינמים. ניתן להעלות מדריך או פרוייקט להשראה ולקבל הטבות באתר.
מנויים לניוזלטר של פריפיק, מקבלים עידכונים על הנחות בקורסים ומדריכים.

●      Piktab – תוסף לכרום המאגד בתוכו מספר אתרים של הורדות חינמיות ברשת. בפתיחת טאב חדש בכרום, התוסף יציג בפניכם עשרות הורדות פוטנציאליות בגלילה אינסופית עם שורת חיפוש בחלקו העליון של הדף. בזמן ההתקנה, תתבקשו להזין את התוכן בו אתם מעוניינים:  גרפיקה, צילום, מדריכים או וידיאו. מבין האתרים המוצגים בתוסף- pexels, unsplash, pixabay, freepik ועוד.

●      Shutterstock – אין ספק שפריפיק היא האחות התאומה של shutterstock והן תמיד הולכות יד ביד לכל מקום.
עד כדי כך, שתמיד יש הנחה כלשהי להורדות באתר shutterstock ליוזרים פעילים בתוכנית של freepikההנחות משתנות על בסיס חודשי. החודש (ינואר), ההנחה היא 10% על כל ההורדות. כדי להינות מההנחה תלחצו כאן.
מי שזוכר את פריפיק מלפני 3-4 שנים יודע שהעיצובים שלהם נחשבו פח. פריפיק של היום הוא חזק ומגוון ואנחנו רואים את העיצובים שלהם בכל מקום.

הם עובדים קשה להתקדם ולהשתפר (לא, לא קיבלנו כסף מהם לכתוב את זה!)

מכירים אתרים נוספים שמפרגנים לקהילת המעצבים? שתפו אותנו!

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here