את חברת Adobe, אני משער, לא צריך להציג. כבר יותר משני עשורים שהיא מספקת לנו – המעצבים, כלים מקצועיים לעבודה ממוחשבת. אולם לא רבים מכירים את האפליקציות של Adobe, וישנן לא מעט כאלו, שיכולות בקלות להיכנס לארגז הכלים שלכם. בתור מעצב UI בחרתי באופן טבעי להתחיל בסקירה של אפליקציות עבורי ועבור שכמותי. כתבה ראשונה בסדרה:

בדיקת תאימות דפים ל-Device באמצעות Adobe Preview

פוטושופ נחשבת לאחד הכלים הטובים והמקצועיים ביותר לעיצוב מסכים. כל עוד העיצוב הוא עבור דסקטופ, ניתן להתרשם מיידית מהעיצוב וממידת ההתאמה שלו למסך. אולם כשמדובר בעיצוב ל- Devices, כמו iPad ו-iPhone, לא ניתן להתרשם רק ממה שרואים בדסקטופ. האפליקציהAdobe Preview (כרגע מותאמת למכשירי Apple בלבד) מאפשרת להתממשק לפוטושופ, כדי לראות את העיצוב ב-Live, וכך לבדוק טוב יותר את מידת התאימות של העיצוב ל-Device. כדי לצפות בעיצוב שלנו ב-Device חיצוני, יש לפתוח קודם כל בפוטושופ את הקובץ הרצוי ולעמוד על ה-Artboard המתאים.

בשלב הבא יש לחבר את ה-Device הרצוי למחשב באמצעות USB ולגלוש באמצעות אותה רשת WiFi (וכמובן לא לשכוח להתקין את האפליקציה Adobe Preview).

על מנת לוודא שהמחשב והמכשיר שלנו מסנונכרנים אחד עם השני, ניתן לפתוח בתוכנת פוטושופ את חלון Device Preview ולראות האם שם המכשיר שחיברנו אכן מופיע בחלון שנפתח.

אם שם המכשיר עדיין אינו מופיע, בדקו שאתם מחוברים לאותה רשת ונסו לפתוח את האפליקציה במכשיר וודאו באפליקציה שאתם מחוברים לחשבון Adobe שלכם.

ברגע שהאפליקציה והתוכנה יסתנכרנו, תקבלו את המסך הבא:

כעת יוצג העיצוב שלכם ב”לייב” במכשיר שחיברתם למחשב!

במידה שתגלו דבר מה שאינו לטעמכם, כל שינוי בפוטושופ, מייד ישתקף באפליקציה.

יצירת Presets ב-Adobe Capture

אפליקציית Capture היא בעיניי האפליקציה היצירתית והכיפית ביותר בין האפליקציות של Adobe. אפליקציה זו מאפשרת לכם ליצור Presets של מברשות, צבעים או דוגמאות מילוי עבור פוטושופ או אילוסטרייטור והכל מחומרים פיזיים שנמצאים לידינו ביום-יום.

Adobe Capture היא אפליקציה חינמית שניתנת להורדה גם לאנדרואיד וגם למכשירים של אפל.

התוכנה משתמשת במצלמת המכשיר כדי לצלם אובייקטים ולהמיר אותם לספריות של מברשות, דוגמאות מילוי או ספריות צבעים או ליצור מהם צורות.

ספריות הצבעים הן המעניינות והחשובות ביותר. חישבו כמה פעמים ראיתם צבעוניות שאהבתם – על בגד, ציור או אפילו האוכל שבצלחת שלכם. לאחר צילום האובייקט הרצוי:

האפליקציה תלכוד את הצבעים ותשמור עבורכם אותם, בספרית CC הרצויה לכם:

באופן דומה, ניתן ליצור גם דוגמאות מילוי. לאחר צילום האובייקט הרצוי:

האפליקציה תלכוד את הדמות ותמיר אותה לדוגמת מילוי, במספר קומבינציות שתרצו ותשמור עבורכם

אותה, בספרית CC הרצויה לכם:

 

באופן דומה, ניתן ליצור גם אובייקטים. לאחר צילום האובייקט הרצוי:

האפליקציה תמיר את הצילום לאובייקט, ואף תאפשר לכם לשפר אותו ותשמור עבורכם אותו, בספרית CC הרצויה לכם:

באופן דומה, ניתן גם ליצור מברשות עבור אילוסטרייטור:

יצירת אפיונים מהירים ב-Adobe Comp

אתם יושבים עם הלקוח בבית קפה, ורוצים להתחיל באפיון מהיר או שאתם מעוניינים להדגים לו מספר דברים בקשר לפרויקט. מה יותר פשוט מלפתוח את האפליקציה Adobe Comp ולהתחיל ביצירת אפיון מהיר לפלטפורמה הרצויה?

Adobe Comp היא אפליקציה חינמית שניתנת להורדה גם לאנדרואיד וגם למכשירים של אפל.

ראשית יש לבחור בפלטפורמה הרצויה לאפיון, מחלון האפשרויות:

במסך שייפתח ניתן לבחור בין לצייר ביד חופשית – והאפליקציה תדאג לשפר את האיור הידני שלכם:

אך ניתן גם להשתמש בצורות המוכנות מראש. את האובייקטים ניתן לאפיין בצבע, תכונות קו, אטימות ומיקום (בציר ה-Z ובצירי X ו-Y).

כדי ליצור הדמיות יותר ברורות, ניתן גם לייבא תמונות לתוך האפיון:

ולקינוח, ניתן להוסיף טקסט, ניתן לבחור בין טקסט כותרת לטקסט רץ:

חשוב לציין: באחת הכתבות סקרתי את תוכנת XD לאפיון דפים במחשב הביתי. משתמשי Xd מוזמנים להוריד גם את האפליקציה Xd, באמצעותה ניתן לצפות בדפים שיצרו. כדי שהלקוחות ייצפו בדפים אלו, מומלץ להשתמש באפליקציה Xd Viewer, אליה יש להעתיק את הכתובת של האפיון ולצרף אותה.

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here