אנחנו יצורים חזותיים – ובתקופה כמו זו, כשהנושאים החמים נשענים על נתונים – הוויזואליזציה שלהם הופכת לחשובה מתמיד ומאתגרת לא פחות עבור מעצבים הבאים לבחור פלטת צבעים – אחד הכלים המשמעותיים ובעלי ההשפעה הגדולה ביותר בתחום.

ובכן, לא עוד!

כאן נכנסים לתמונה סוזי לו ואלייז׳ה מיקס, שני מעצבי נתונים בכירים בנטפליקס, שהחליטו ליצור אפליקציית ווב חופשית לשימוש בשם Viz Palette. האפליקציה מאפשרת בחינה של רמת קריאות הנתונים בפורמטים, משקלים, רקעים וצבעי פונטים שונים, וכוללת רנדומליזציה של נתונים לדוגמה המאפשרת התבוננות בפלטות ב׳עיניים חדשות׳. היא אפילו מראה איך הפלטה תיראה למשתמשים ברמות שונות של עיוורון-צבעים!

 

צילום מסך: Viz Palette

הסיבה של השניים ליצירת התוסף נובעת לדבריהם מהתסכול מכלי בחירת הצבעים הקיימים בשוק, כמו גם האופי הסובייקטיבי והנראות המשתנה של הצבעים עצמם – שכן גם לפלטות המוכחות מדעית יש חסרונות לא מעטים.

״אני חושב שאנשים מניחים שהפלטות המסורתיות להדמיית נתונים הן פשוט יותר טובות, אך השמרניות המשמימה שלהן כופה את עצמה באופן לא מכוון על הנתונים שהן אמורות להציג.״ אומר מיקס לאתר FAST.CO DESIGN. ״רוב האנשים משתמשים בפלטות מוכנות מראש והופכים בכך את עבודתם לחסרת ייחודיות, רק בשל הדעה המוקדמת שצבע זה קשה ושהם לא רוצים לפשל ע״י בחירת פלטה לא נכונה.״

 

בזמן שלו ומיקס משתמשים בכלי שיצרו כדי לבנות מדריך-סגנוני לשימוש פנימי בנטפליקס, אנחנו חושבים שמדובר בתוספת שימושית לכל מי שעובד בעיצוב תעשייתי, פיתוח אפליקציות, או עם צבע בכלל. קליק ומהר > Viz Palette

 

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here