ענקית הוידאו נטפליקס, השיקה השנה (2017) סדרה מרתקת בת 8 פרקים הסוקרת יוצרים מתחומים שונים (איור, עיצוב גרפי, צילום, ארכיטקטורה ועוד…)

הפרק ה-6 התרכז במעצבת הידועה פאולה שר (Paula Scher) מניו יורק. שר, אחת מהמעצבות העסוקות בתחום, ידועה בעקבות עבודת עם The Public Theater, CitiBank, Windows 8, Jazz at Lincoln Center ועוד הרבה.

© John Madere. Artwork images courtesy Princeton Architectural Press

הפרק שאורכו כ-40 דקות הוא לא פחות ממרתק. זוויות הצילום, רצף הנושאים, הנוף הניו יורקי שמתאים לשר כמו כפפה (במקור היא מגיעה מוושינגטון). אבל מי שיחפש בו תובנות מעמיקות על עיצוב או על תהליך לא באמת ימצא אותן. הפרק והסדרה מכוונים לקהל רחב ומנסים לתת תמונה רחבה מאד על פאולה שר היוצרת, על ההיסטוריה הענפה של פעילותה ולפעמים עולות הבלחות על תהליך העבודה שלה. אין בכך שום דבר רע כמובן, אולם ההשארות במקומות ״השטחיים״, נותנים תחושה של צפייה בתכנית ביוגרפית ופחות על עיצוב.

שר עצמה, אישה ידענית ומרתקת לא יוצאת בהצהרות בומבסטיות. בצניעות ועדינות היא חושפת את עולמה ואת התהליכים שעברה עם הכנסות הטכנולוגיה והצורך שלה לחזור לעבודה ידנית, על גיל, על פמיניזם ועוד. אחד החלקים המשעשעים שכל מעצב יכול להזדהות איתו הוא התיאור שלה על הדינמיקה של פגישה עם לקוח, שם ״יורד לך האסימון״: לא משנה כמה אתה גדול, תמיד הלקוח ירגיש צורך “להציע” רעיונות משלו.

לוגואים בעיצובה של פאולה שר

אם יש לכם 40 דקות פנויות, השקיעו אותן בצפייה בפרק הזה (או בפרקים אחרים בסדרה). בסופו של יום אלו יהיו 40 דקות מרתקות, מלמדות ויצירתיות.

טיזר

הרצאה של שר ב-TED:

 

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here