אדובי משיקה פיצ’ר חדש ב-Lightroom CC: מעכשיו תוכלו לסנכרן את הפרופילים וה-Presets שלכם על כל מכשיר.

Adobe
Adobe

החל מהיום, שירות התמונות המבוסס ענן יכול לסנכרן פרופילים ו-presets שיצרתם או קניתם על כל המכשירים ומערכות ההפעלה, וכך באמת מאפשר לכם לערוך את התמונות שלכם בכל מקום. בנוסף לאפשרות הסנכרון, ניתן כעת ליצור presets חדשים גם במכשירים הניידים.

על מנת לסנכרן בין ה-presets והפרופילים הקנויים שברשותכם יהיה עליכם לייבא אותם לתוך Lightroom CC, ואותו מנגנון ששומר על התמונות שלכם מסונכרנות עם ה-Creative Cloud יאפשר לאלו להסתנכרן גם כן, כולל כל שינוי ועדכון שתעשו להם בעתיד.

 

כך תייבאו את הפרופילים והפריסטים שלכם ב-Lightroom CC:

1. הפעילו את גרסת הדסקטופ
2. לחצו על תפריט ה-File
3. לחצו על האפשרות החדשה, “Import Profiles & Presets”

כעת תוכלו לייבא תיקיה או מס’ קבצים, כולל פריסטים ופרופילים.

 

ברגע שביצעתם ייבוא ואפשרתם להם להסתנכרן, כל המכשירים המחוברים לאותו חשבון Creative Cloud יכילו את ה-presets והפרופילים שלכם.

 

וזה לא הכל – יש עוד כמה עדכונים נוספים ושימושיים שכדאי לדעת עליהם:

בדסקטופ: העתקה והדבקה של קבוצת מאפיינים
Adobe
Adobe

כעת אתם יכולים להעתיק מאפיינים והגדרות של עריכת תמונה מסויימת ולהכיל אותם על קבוצת תמונות בבת אחת.

בתפריט ה-Photo בחרו ב-Copy Edit Settings (או לחצו Ctrl/Command + C) על מנת להעתיק את כל העריכות שלכם במצבן הנוכחי, או בחרו ב-Choose Editing Settings to Copy (בקיצור Ctrl/Command + Shift + C) על-מנת לבחור אילו מאפיינים להעתיק.

כעת, נווטו לתצוגת הגריד ובחרו את התמונות עליהן תרצו להכיל את המאפיינים, חזרו לתפריט Photo ובחרו ב-Paste Settings (או Ctrl/Command + V).

 

במובייל
יצירת Presets
Adobe
Adobe

כדי ליצור ולנהל presets ישירות מהנייד, פתחו את תפריט ה-Presets, בחרו בתפריט המסומן בשלוש נקודות ולחצו על Create Preset. כעת תוכלו לתת שם ל-preset, לבחור לאיזה סט להוסיף אותו ואילו מאפיינים לכלול בו.

 

Healing Brush
Adobe
Adobe

מברשת הריפוי השימושית זמינה כעת גם במובייל, ווהו! בהקשה אחת תוכלו להסיר שאריות אבק, פצעונים וכו’, או באמצעות ‘צביעה’ מאסיבית יותר להעלים גם אובייקטים גדולים. לאחר מכן תוכלו להזיז ולשנות את האיזורים עליהם עברתם עם מברשת הריפוי על-ידי לחיצה על הסיכה.

תיקון סטיות צבעוניות (זמין רק ב-iOS)
Adobe
Adobe

תיבת הסימון החדשה בלשונית ה-Optics מפעילה את כלי איתור ותיקון הסטיות הכרומטיות של אדובי. הסטיות הללו מופיעות בכל סוגי העדשות ויוצרות מעין הילות צבעוניות סביב אובייקטים, במיוחד ככל שהם קרובים יותר לקצה התמונה, וכאשר מדובר באובייקט כהה על רקע בהיר.

סנכרון נעים!

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here