התגעגעתם לחומרי הלימוד משיעורי תולדות? גם אם לא, סביר להניח שבספר הזה דוקא תהנו לדפדף 3>

הכל התחיל בשנות ה-90 המאוחרות, כשתאגיד הטלקומוניקציה היפני NTT DoCoMo איפשר למשתמשיו להעביר כמויות מצומצמות של נתונים דרך הזימוניות שלהם, כולל אייקון לבבי במיוחד: 3>.

כעבור זמן מה האייקון הוסר, מה שעורר מחאה גדולה מצד המשתמשים. תגובת הציבור הובילה לכך ששיגטקה קוריטה, עובד החברה בן 25וללא רקע בעיצוב, הופקד על עיצובם של 176 דימויים, כל אחד בתוך גריד של 12*12 פיקסלים ובהתאם לממשק של i-mode. כמעט שני עשורים מאוחר יותר, יצירתו עודנה חיה ובועטת בדמות האימוג׳יז בהם אנחנו משתמשים כיום, ובקרוב גם בגרסת הפרינט:

תמונה מאת Standards Manual
תמונה מאת Standards Manual

Emoji – הספר

התווים החביבים שהולידו שפה חזותית אוניברסלית, עומדים לככב בספר העיצוב העתיד לצאת בהוצאת הבוטיק הניו-יורקית Standards Manual, ויכלול 360 עמודים שיציגו 4 גרסאות לכל אימוג׳י: צבע, שחור-לבן, גודל אמיתי וגרסה מוגדלת. בנוסף תושק גם מקלדת סמארטפון שתכלול את התווים ה׳קדמוניים׳, לראשונה בשימוש מחוץ לגבולות יפן.

תמונה מאת Standards Manual

עולם דו-לשוני

176 התווים של קוריטה הפכו כעבור 12 שנים ל-722 התווים של Unicode, שהונגשו לראשונה למשתמשי אייפון ואנדרואיד. מאז הם התרבו, צברו קילומטרז׳ מרשים במיוחד כולל כניסה לאוסף ה-MoMA בניו-יורק, ואפילו גיחות קצרות לפוליטיקה – כדוגמת הסערה סביב החלפת אייקון האקדח ברובה מים, צעד שנראה כתגובה לסוגיית הנשק בארה״ב. הגרסה הראשונית של קוריטה אמנם לא כללה אקדח, צעצוע או שום אייקון בסגנון – אך עצם המהלך והתגובות אליו הוכיחו את חשיבותה של שפת הסמלים החדשה בחיינו.

 

כאן תומכים בפרויקט ב-Kickstarter ובתמורה מקבלים עותק של הספר + הורדה חינמית של מקלדת האימוג׳יז המקוריים.

תמונה מאת Standards Manual
תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here