מאז ש-Figma נכנסה לחיי, גוגל כרום הפך לכלי העבודה העיקרי שלי: אני מעצב בדפדפן, משתף מחשבות וכיווני עבודה עם המפתחים שלי בדפדפן ובונה סכמות של צבע לפרויקטים שונים. וככל כלי עבודה אחר (כמו Photoshop, למשל) – לא תמיד הכלי מושלם או תואם את הצרכים והציפיות שלך – ובדיוק כאן נכנסות לתמונה ההרחבות. ההרחבות השונות לגוגל נעות בין הרחבות שמשפרות את חוויית הגלישה ועד למשחקים וכלי אבטחה. אני אסקור את ההרחבות החשובות והיעילות ביותר, בעיניי, עבור המעצבים הדיגיטליים.

 

Resolution Test

https://chrome.google.com/webstore/detail/resolution-test/idhfcdbheobinplaamokffboaccidbal

אז בניתם אתר אינטרנט, העליתם לאוויר והמיילים מתחילים להגיע: “במסך שלי התפריט נשבר”, “לא רואים את הטקסטים”, “הלוגו מוסתר” וכדומה. והכל בגלל שלא בדקתם את האתר ברזולוציות מסך שונות. אז במקום להגדיל/להקטין את חלון הדפדפן, פשוט תתקינו את ההרחבה הזו ובחרו ברזולוציית הצפייה הנדרשת.

 

Fontface Ninja

https://chrome.google.com/webstore/detail/fontface-ninja/eljapbgkmlngdpckoiiibecpemleclhh?hl=en

טיפוגרפיה היא אבן הבסיס לכל עיצוב ולעיתים אנו נתקלים בדוגמאות מרשימות ברשת וחושבים לעצמנו – לו רק ידענו מה ההגדרות הטיפוגרפיות של המלל. אז נכון – מי שיודע קוד יכול פשוט לפשפש ב-CSS, אבל לא כולם מסתדרים עם שפות קוד, אז בשבילם יצרו את FontFace Ninja. לחיצה אחת על הכפתור והופ: הנה כל ההגדרות שרצינו על המלל המסומן, כולל מאיפה אפשר להוריד או לקנות אותו. מבריק.

Page Ruler

https://chrome.google.com/webstore/detail/page-ruler/emliamioobfffbgcfdchabfibonehkme

Page Ruler היא הרחבה קטנה וחכמה של… ובכן, סרגל. ומה עושים עם סרגלים? מודדים – מידות של כפתורים, גודל כתבות או כל אלמנט שתרצו להתרשם מגודלו ו/או מהפרופורציות שלו.

אז איך זה עובד? מאד פשוט. לוחצים על ההרחבה, מקיפים את האזור הרצוי (ואם טועים, אפשר לתקן) ומקבלים את המידע הרצוי: רוחב, גובה וקואורדינטות.

 

Web Paint

https://chrome.google.com/webstore/detail/colorpick-eyedropper/ohcpnigalekghcmgcdcenkpelffpdolg

הרחבה שהיא כלי שיתוף פעולה מצוין וחביב – אתם רוצים לסמן למפתח שלכם על הדף עצמו מה לתקן, איך לשפר או מה לבנות? למה לא פשוט לצייר על המסך, לצלם אותו ולשלוח?

 

Dark Reader

https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh

OK, אז זו לא ממש הרחבה פר-אקסלנס עבור מעצבים – אבל אם אתם קוראים מאמרים רבים, כמוני, בשעות הקטנות של הלילה או סובלים מ-Digital Eye Strain, החשכת המסך פשוט תעשה פלאים. אז אם אין Dark CSS Mode לאתר, האפליקציה תיצור אחד כזה עבורו – בלחיצת כפתור בודדת.

Site Pallete

https://chrome.google.com/webstore/detail/site-palette/pekhihjiehdafocefoimckjpbkegknoh

אחת ההרחבות הכי פופולאריות בקרב מעצבים, ולא בכדי. אם חשקה נפשכם לדעת מה סכמת הצבעים המדויקת של האתר שבו אתם גולשים, הפעלת ההרחבה תיתן לכם את כל המידע הדרוש לכם: כמה צבעים, מה הערכים המדויקים שלהם ומה השמות שלהם. מושלם.

 

Grammarly

https://chrome.google.com/webstore/detail/grammarly-for-chrome/kbfnbcaeplbcioakkpcpgfkobkghlhen

נכון, גם Grammarly לא בדיוק הרחבת מעצבים, אבל בעולם של ימינו שבו יש לנו לקוחות מארה”ב, מתכנתים מהודו ואנימטורים סלובניים, כדאי לצחצח את האנגלית. Grammarly מסונכרנת לכל האפליקציות בדפדפן שבהן אנו מקלידים מלל (מהמייל ועד מילוי טפסים) ומונעת מכם מבוכות פרובנציונליות מיותרות.

תסעדו ותתרחבו. בהצלחה.

 

 

 

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here